2025. gada 16. apr.

2025. gada 8. apr.

April! April!

Smieklu terapija kopā ar Alženovys Aņceiti (Aiju Utkinu).

Paldies par smiekliem un pozitīvas enerģijas lādiņu!





2025. gada 26. marts

Ar mīlestību sirdī

Dagdas bibliotēkā bija skatāma Valsts sociālās aprūpes centra "Krastiņi" iemītnieku radošo darbu izstāde. Paldies par sadarbību! Lai arī turpmāk radošas idejas!



2025. gada 19. marts

Masāža - ne tikai ķermeņa relaksācijai

18.martā Dagdas bibliotēkā noritēja informatīva stunda "Masāža - ne tikai ķermeņa relaksācijai". Klātesošajiem bija iespēja izprast, kā masāža iedarbojas uz ādu, muskuļiem, nervu sistēmu, sirds-asinsvadu sistēmu, limfātisko sistēmu un vielmaiņas procesu. 





2025. gada 14. marts

Marts bibliotēkā


 

Gaidām ikvienu interesentu!

Pasākuma laikā var tikt veikta fotografēšana un/vai filmēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti ar mērķi informēt sabiedrību par notikušo pasākumu.


2025. gada 10. marts

Starptautiskā sieviešu diena

Dagdas bibliotēkas pārsteigums bibliotēkas apmeklētājām

 Starptautiskajā sieviešu dienā!


2025. gada 7. marts

8. marts - Starptautiskā sieviešu diena


Starptautiskā sieviešu diena ir starptautiska sieviešu solidaritātes un cīņas par sieviešu tiesībām diena, ko svin kopš 1911. gada. Tā veltīta visām sievietēm.

Mūsdienās šos svētkus atzīmē lielā daļā pasaules valstu. Patlaban daudzās valstīs 8.marts ir oficiāla brīvdiena, un tas ierindots atzīmējamo dienu sarakstā arī daudzviet citur. Tas ir kļuvis par datumu, kurā Rietumu valstīs svin sieviešu sasniegumus sabiedrībā, politikā un ekonomikā, kā arī norāda uz problēmām, ar kurām sievietēm joprojām nākas saskarties. Citviet –šī ir diena, kad apdāvināt sievietes ar ziediem, tikpat kā nemaz neaizskarot jautājumus par līdztiesību.

Līdz 2008. gadam Latvijā Starptautisko sieviešu dienu oficiāli nesvinēja ideoloģisku apsvērumu dēļ, tomēr kopš 2008. gada tā oficiāli atzīta par atzīmējamu dienu, taču ne brīvdienu. Tradicionāli 8. martā sievietes tiek sveiktas ar ziediem un laba vēlējumiem.

 


2025. gada 7. febr.

9.februāris - Starptautiskā picas diena

Vārds pica nāk no itāļu valodas un tas būtībā nozīmē "pīrāgs". Tradicionāli pica ir cepeškrāsnī cepts plācenis, kas pārklāts ar nelielu daudzumu olīveļļas, tomātu mērci un sieru, kā arī citām piedevām...  Šeit nu ir vieta iztēlei - būtībā uz picas var likt jebko, kas pašam garšo. Picas pārklājums ir atkarīgs no reģiona un kultūras ...

Lai arī kulinārijas vēsturnieki saka, ka picas pirmsākumi meklējami Senajā Grieķijā, kur cepa lielu, apaļu un plakanu maizi, kurai pievienoja eļļu, zaļumus, garšvielas un dateles, par picas dzimteni tomēr uzskata Itāliju. Tur 18. gadsimtā parādījās plakana maize “pizzas”, ko pārdeva uz ielām un tirgos. Sākotnēji tā bija vienkārši maize bez jebkāda pildījuma, ļoti lēta, pieejama nabadzīgākajiem iedzīvotājiem. Situācija mainījās, kad šo maizi nogaršoja karaliene Margarita, veicot inspekcijas tūri pa Itālijas karaļvalsti. Karalienei tik ļoti iegaršojās pica, ka tā uzaicināja pie sevis prasmīgu pavāru, kurš viņai gatavotu picas. Pavārs uzcepa picu, kurai virsū bija tomāti, mocarellas siers un svaigs baziliks, tādējādi simbolizējot Itālijas karoga krāsas. To joprojām pazīst kā picu “Margarita”.

Reizi gadā ir īpaši svētki visiem picmīļiem! 9. februārī visā pasaulē tiek godināta visu laiku iecienītākais apaļais gardums – pica!

Mirkļi no bibliotēkas dzīves 2024

 


2025. gada 5. febr.

Zem eņģeļa spārna

    Dagdas bibliotēkā divus mēnešus – decembrī un janvārī -  bija skatāma Ingas Solohas eņģeļu figūru kolekcijas izstāde. Inga pastāstīja - kolekcija tiek papildināta gan pašai iegādājoties eņģeļu figūras, gan arī saņemot dāvanā no draugiem un radiem. Ingai patīk daudzveidība, tāpēc kolekcija sastāv no dažāda materiāla veidotiem eņģeļiem. Ar ko Ingai saistās eņģeļa simbols? -  mīļš, svēts laimes nesējs. Ingas plānos ir turpināt kolekcijas papildināšanu. Sirsnīgs paldies Ingai par sadarbību!

2025. gada 11. janv.

Paldies jums, kolēģes!

Pārmaiņas, lielas un pavisam sīkas, dzīves laikā notiek nepārtraukti.  Tās vienkārši ir neizbēgamas…

2024.gada nogalē arī Dagdas bibliotēkas kolektīvu skāra pārmaiņas - Leonora devās pelnītā atpūtā, bet Vija tika pārcelta uz Krāslavas novada bibliotēku.


Starptautiskajā paldies dienā vēlamies teikt jums ĪPAŠU PALDIES!


Leonora Batņa - 16 gadu garumā tu biji daļa no Dagdas bibliotēkas komandas. Tava atbildība un pozitīvā attieksme ir bijusi neatsverama mūsu darba ikdienā. Tu ne tikai rūpējies par tīrību, bet arī radīji siltu un omulīgu atmosfēru visiem - gan darbiniekiem, gan bibliotēkas apmeklētājiem.

Mēs noteikti Tevi atcerēsimies ar smaidu un sirsnību!

Novēlam Tev skaistus un mierīgus pensijas gadus!

Lai Tev spēks un veselība baudīt pelnīto atpūtu!

Lai nākamais dzīves posms pilns ar jauniem piedzīvojumiem, laiku sev un saviem tuvākajiem!


Vija Dzalbe - vairāk kā piecus gadus esi strādājusi ar lielu atbildību, entuziasmu un mīlestību pret darbu, īpaši veicot novadpētniecības krājuma saglabāšanu un papildināšanu. Tavs ieguldījums ir bijis nenovērtējams, un šie gadi paliks dziļi atmiņā. 

Šajā pārmaiņu laikā mēs esam Tev pateicīgi par devumu Dagdas bibliotēkai un tās apmeklētājiem. 

Lai Tev jaunais dzīves posms ir iedvesmas, gandarījuma un profesionālās izaugsmes pilns. Optimismu un izdošanos!!!

"Paldies" ir maģisks vārds

    11.janvārī tiek atzīmēta Starptautiskā paldies diena, ko savulaik svinēt ierosināja starptautiskās organizācijas ANO un UNESCO.

Teikt "paldies" nav tikai labs ieradums - tas pozitīvi ietekmē mūsu dzīves kvalitāti. Regulāra pateicības izrādīšana:

  • veicina emocionālo veselību - samazina stresu un palielina dzīves apmierinātību;
  • stiprina savstarpējo saikni - cilvēki, kas bieži izrāda pateicību, mēdz veidot ciešākas attiecības ar apkārtējiem;
  • uzlabo darba vidi - pateicības kultūra darbvietā var paaugstināt darbinieku motivāciju un produktivitāti.

Latviešu valodas vārds "paldies" izveidojies saliekot kopā vārdus - "palīdzi" un "dievs". Kad izskan "paldies", mēs ne tikai pasakāmies devējam, bet novēlam arī augstāko spēku palīdzību viņa darbos un gaitās.

Dagdas bibliotēkas kolektīvs saka "PALDIES" ikvienam bibliotēkas apmeklētājam par uzticēšanos un sadarbības partneriem par atbalstu! 

Bet īpašu "paldies" gribam teikt mūsu bibliotēkas čaklākajiem lasītājiem!

Teikt "paldies" ir vienkārši, bet tā ietekme ir neizmērojama. Psihologi uzskata- pateicības vārds ir kā mutisks glāsts, kas spēj gan sasildīt un nomierināt, gan iepriecināt un iedvesmot. Aicinām ne tikai 11.janvārī, bet arī ikdienā biežāk pateikties tiem, kuri mums palīdz un iedvesmo.

2025. gada 2. janv.